bar / dílna / půjčovna / kulturák

DSC_5863

Žižkov – dílna

+ + + CLOSE + + +

Paprsky odpoledního slunce , 190 cm od ponku doprostřed baru, všemu otevřený pokoj, v němž se prolíná drsný zvuk mlýnku na kávu s neodolatelně jemným cvrkotem volnoběžky.
Dílna na Žižkově je prostorem, který nikde jinde v Praze (ale ani v Berlíně nebo ve Vídni) jednoduše nenajdete. Tady opravujeme a stavíme kola v přímém přenosu těsně vedle vás, kdo právě řešíte základní otázky bytí u kavárenského stolku.

1522023_658462380866169_1158703585_n

Nabízíme kompletně vybavenou dílnu, galerii výstavních vintage rámů, pečlivě vybrané komponenty, světla, zámky, gripy, pedály, sedla a nejširší výběr městských a silničních pneumatik ve městě.
A mechanika, který ví o kolech skoro všechno.
Po letech sbírání jezdeckých i servismanských zkušeností opravujeme všechno od padesátých let nahoru. Singlespeedy a fixky zvládáme bez mrknutí oka a přidáváme silnice, cestovní kola, mětská kola, MTB i CX.

kontrak2

Na skladě toho máme dost a jsme schopni objednat nebo sehnat jakékoli díly a to jak nové tak ty, které byly ve své době na špičce startovního pole. Pokud to jde, peferujeme dílenskou Evropu před cenově oslnivou Asií (zároveň nemáme předsudky a z terénu velmi dobře víme, jak skvěle funguje asijská špička).
Jsme specialisté na pevné vidlice a ráfkové brzdy, ale zvládáme základní servis hydraulických kotoučových brzd. Zajistíme opravy a repase odpružených vidlic a tlumičů, ale tuto lahůdku přenecháváme specialistům.

Umíme zařídit opravy prasklých rámů (ocel i dural), lakování i veškeré další úpravy, které jste si schopni vy sami (nebo my s vámi) vymyslet.
Pracujeme na špičkovém nářadí ParkTool, doplněném zámečnickými  a jezdeckými vychytávkami, které postupně přinesl život.

Žižkov je plný energie a proto i zde nabízíme svépomocného stojanu, v jejímž rámci si můžete půjčit naše profesionální nářadí a opravit si kolo vlastníma rukama. Pokud se na své DIY misi ocitnete ve slepé uličce, rdádi vám poradíme, jak dál.

Nebo s vámi vymyslíme něco nového a postavíme společně bicykl ušitý přesně podle vašich představ.

k3

V komponentech samozřejmě přísaháme na svatou trojici (Campagnolo, SRAM, Shimano), ale nechceme zastírat, že našemu srdci je nejbližší Campa.

Kromě této báze modifikujeme zajímavé manufaktury nebo (bývalé či současné) lídry, k nimž máme osobní vztah (Klein, Gary Fischer, Ritchey, Cannondale, Colnago, Dancelli,  Miche, Cane Creek, Schwalbe, Vittoria, Brooks, Kolos, Duratec, Fort, Dia-Compe, Sturmey Archer, Sugino,  Sakae, Favorit, Sachs, Modolo, Remerx, Sapim, DT Swiss, Mavic, Selle Italia, Selle San Marco, Cinelli a mnoho dalších).

Preferujeme trubky Columbus a Reynolds, ale obecně jdeme do všeho, co šlo ve své době alespoň trochu mimo hlavní proud.

Rádi s vámi probereme vaše představy a touhy, přidáme drobnou radu a postavíme vám bicykl přesně podle vašich požadavků. Případně si můžete vybrat jako vzor některý ze zhruba 40 strojů, které už jsme stihli postavit.

Pokud víte co chcete nebo naopak potřebujete z gruntu poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Na Žižkově toho zvládáme dost, ale složitější stavby zpravidla směrujeme do našeho ateliéru v MeetFactory, kde na ně budeme mít společně více času.

 

ZÁKLADNÍ CENÍK:

Samoobslužný stojan: 150 Kč/hod

Práce mechanika: 450 Kč/hod

Sazby jednotlivých dílenských úkonů jsou k nahlédnutí v dílně

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>